altın iğne

Estetik uygulamaları arasında “iğneli radyofrekans” olarak da duyabileceğiniz altın iğne, bildiğimiz radyofrekanslı lazer uygulamalarından ayrışarak cildinize verilen enerjiyi lazer sayesinde değil altın yapıdaki iğneler tarafından cilt altına göndermektedir. Hem cildin yapısı korunmakta hem de deride oluşabilecek olası alerjik reaksiyonların bu şekilde önüne geçilebilmektedir.

Altın İğne Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Yapılacak bu tedavi esnasında, uygulama yapılan merkezde bulunan radyofrekans aletinin ucundaki altın yapıdaki 25 tane mikro iğne, cildin altına ısı vermektedir. Seansın tamamında her birinden 1000 kez ısı verildiği bilindiğinden seans sonunda cildiniz üzerinde sizin gözle göremeyeceğiniz toplam 25.000 kanal oluşmaktadır ve böylelikle de cildin her bir mikronluk noktasına değinilmiş olur.

Altın iğne tedavisi ile birlikte bu mikro altın iğneler sayesinde cildin altına nüfus eden ısıyla hem cildin elastin üretimi harekete geçirilir hem de kolajen üretimi tetiklenmiş olur.

Altın İğne Tedavisi Hangi Amaçlarla Uygulanır?

Cilt bakım rutinlerinin her cilt tipine ve cilt ihtiyacına göre farklı uygulanma amaçları bulunmaktadır. Bu yapılan altın iğne tedavileri de genel olarak cilt yapısında sarkma olan bireylerin cilt yapılarında sıkılaşma sağlamak için, cildinde çatlaklar oluşmuş ya da yara, sivilce vb. şeylerden iz kalmış bireylerin ciltlerine faydalı olduğu için uygulanmaktadır.

Bunun dışında yüz derisinde kırışıklıklar oluşmaya başlayıp bundan kurtulmak isteyen bireylere, cildinin daha genç bir yapıya kavuşmasını isteyenlere, özellikle boyun bölgesindeki ve dekolte bölgesindeki cilt yapısında sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelenlere de aynı şekilde tedavi amaçlı uygulanabilir.

Altın iğne seansları genelde hastanın sorunlarına ve cilt yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak her halükarda bu uygulamayı yaptıran kişilere 15’er dakikalık seanslardan 4 farklı seans şeklinde uygulamanın yapıldığı bilinmektedir.

Altın İğnenin Yan Etkileri Var Mıdır?

Bugüne kadar bu cilt onarımı tedavisinin herhangi bir yan etkisi gözlemlenmemiştir. Cilde zarar verecek alet ve ilaçlar kullanılmadığından, gönül rahatlığıyla yaptırılabilir. Operasyon tarzı bir uygulama da olmadığından, bireyler yaptırdıkları gün gayet normal bir şekilde gündelik yaşantılarına devam edebilmektedirler. Aynı zamanda bu iğneli radyofrekans uygulaması 18 yaşını geçmiş ve cildinde bahsettiğimiz sorunlar olan, alerjik duruma sahip olmayan her insana yapılabilmektedir.

Ayrıca konuyla alakalı en çok merak edilen yan etki sorunu da uygulama esnasında ya da sonrasında kişinin ağrı çekip çekmeyeceğidir. Altın iğne uygulaması yaptıran hiçbir kişinin ne uygulama esnasında ne de sonrasında ağrı çekeceği, acı hissedeceği bir durum söz konusu değildir. Sadece ve sadece uygulama yapılırken verilen ısıdan dolayı kişi cildinde biraz ısınma hissetmektedir.

Altın İğne Fiyatları

Altın iğne tedavisi fiyatları konusunda söylenebilecek en önemli husus, bu uygulamaların seans başına ücretlerinin uygulamayı yapan kliniğe ve hastanın ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebileceğidir. Bunun anlamı, her kişinin sorunu farklı olabileceği için farklı sayıda seans uygulamasına ihtiyaç duyabileceğidir. Bazı hastaların sorunu hafif olup az sayıda seansla durum atlatılabilirken, bazılarını uzun bir seans süreci bekleyebilmektedir. Bu durum da doğal olarak fiyatlandırma konusunda değişiklik yaratacaktır.

Sizin için buradayız

Bizden Haberdar Olun
Ben kimim

Neslihan Dolar

Merhaba, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2000 yılında mezun olduktan sonra 2005 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda ihtisasımı tamamladım. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli kongre ve seminerlerde konuşmacı eğitimci ve katılımcı olarak katıldım.

Pazartesi

09.00 – 19.00

Salı

09.00 – 19.00

Çarşamba

09.00 – 19.00

Perşembe

09.00 – 19.00

Cuma

09.00 – 19.00

Cumartesi

09.00 – 19.00

Pazar

Kapalı

İletişim Bilgilerimiz

Size Yardımcı olmaktan memnuniyet duymaktayız.

BAHÇELİEVLER MAH. YAN YOL SK. NO:14/B METROPORT BUSİDENCE KAT 3 D:307 (B6 Katındna Ücretsiz Otoparkımız Mevcuttur)

Bahçelievler / İstanbul

BİZE ULAŞIN

neslihandolar@gmail.com

+90 212 441 19 99

+90 530 396 50 52

Dr. Neslihan Dolar© 2019. All Rights Reserved

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.
Tasarım & Uygulama: Mesut Oymak

WhatsApp chat