yüz germe

Kadınların 20’li yaşlarının sonuna doğru yavaş yavaş başlayan yüz kırışıklarının ve sarkmalarının önüne geçebilmek için ameliyatsız yüz germe gibi seçeneklere başvurdukları bilinen bir gerçektir. 30’lu yaşlara yaklaştıkça biyolojik olarak vücudumuzda elastin ve kolajen eksikliği, cilt yapımızın gerginliğini yitirmesine ve yavaş yavaş sarkmaların oluşmasına yol açmaktadır.

Kadınların görüntü olarak daha ileri yaşlarda görünmesine neden olan bu sarkmalar, estetik olarak kötü bir durum ortaya çıkardığından kadınlar da acil müdahale olarak estetik yöntemlere başvurmaktadırlar.

En bilinen yöntemlerden biri olan ameliyatsız yüz germe işlemlerinde hem sarkmalara, hem artık belirginleşen kırışıklıklara hem de cilt altındaki dokulara müdahale edilmektedir. Bu işlemler de genelde kadınların cilt yapılarına ve ihtiyaç duydukları müdahalelere göre kendi içerisinde dallara ayrılmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

Bugüne kadar sıklıkla duyduğumuz yüz germe estetiği esnasında yapılan ameliyat müdahaleleri ve alınan anestezi bazı kişilerde korku uyandırmakta ve bu tip işlemlere girmekten çekinmelerine neden olabilmektedir. Ancak bizim uyguladığımız ameliyatsız yüz germe modelinde hiçbir ameliyat süreci geçirilmemekte, işlem için vücuda anestezi verilmemekte veya ameliyat sonrası hissedilecek ağrı vb. durumlar olmamaktadır.

Yapılacak işlemleri farklı farklı kollara ayırırsak; yüz mezoterapisi, “endolift lazer ağı” dediğimiz iple yüz germe işlemi, “ultherapy” / “ulthera” olarak adlandırabileceğimiz saten yüz germe işlemi, “likit yüz germe” olarak adlandırabileceğimiz lifting dolguları işlemi, Pelleve altın ütü işlemi, “BBL-Forever Young” dediğimiz germe işlemi ve iğneli radyofrekans (estetik dünyasında “Altın İğne” olarak da bilinir) gibi ameliyatsız yüz germe yöntemleri en faydalı germe yöntemleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüz Germede Yöntemler Nasıl Belirlenmektedir?

Her kişinin bünyesi aynı olmayabileceğinden, her kadının da cilt yapısı birbirinden farklı olarak farklı reaksiyonlar gösterebilmektedir. Bazı kadınların cilt yapıları çok uzun seneler boyunca kırışmadan ve sarkmadan güzelliğini koruyabilmekte, bazılarınınsa erken yaşta sarkmaları, kırışıklıkları ve lekelenmeleri gibi bir çok sorunu meydana gelebilmektedir. Bu durumların temel kaynağı genetik faktörler ve cilt yapısını etkileyecek dış faktörlere ne kadar maruz kalındığıdır.

Sigara kullanımı, sağlıksız beslenme, stres, kötü genetik gibi maddelenebilecek koşullar cilt yapısında bahsettiğimiz bu sorunları meydana getirdiğinden cildin istenilen hale dönüştürülmesi için ameliyatsız yüz germe estetiği uygulaması aşamasında önce cilt detaylı olarak incelenip ardından cilt yapısına ve faktörlere göre en doğru olan tedavi seçeneği uygulanmaya özen gösterilir. Neslihan Dolar ve ekibi olarak da bizler, tüm bu süreçlerde sizlerin en memnun kalacağı ve en harika sonuçlarla karşılaşacağı tedavileri uygulamak için sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Sizin için buradayız

Bizden Haberdar Olun
Ben kimim

Neslihan Dolar

Merhaba, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2000 yılında mezun olduktan sonra 2005 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda ihtisasımı tamamladım. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli kongre ve seminerlerde konuşmacı eğitimci ve katılımcı olarak katıldım.

Pazartesi

09.00 – 19.00

Salı

09.00 – 19.00

Çarşamba

09.00 – 19.00

Perşembe

09.00 – 19.00

Cuma

09.00 – 19.00

Cumartesi

09.00 – 19.00

Pazar

Kapalı

İletişim Bilgilerimiz

Size Yardımcı olmaktan memnuniyet duymaktayız.

BAHÇELİEVLER MAH. YAN YOL SK. NO:14/B METROPORT BUSİDENCE KAT 3 D:307 (B6 Katındna Ücretsiz Otoparkımız Mevcuttur)

Bahçelievler / İstanbul

BİZE ULAŞIN

neslihandolar@gmail.com

+90 212 441 19 99

+90 530 396 50 52

Dr. Neslihan Dolar© 2019. All Rights Reserved

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.
Tasarım & Uygulama: Mesut Oymak