Cilt Yenileme Tedavisi

Cilt yenileme tedavisi; ilerleyen yaşın etkisiyle, genetik faktörlerden dolayı ya da kullanılan düşük kalitedeki kozmetik ürünlerin ciltte yarattığı etkiyle birlikte ihtiyaç duyulan tedavi çeşitlerinden bir tanesidir. Bu saymış olduğumuz etmenler neticesinde cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, lekelenmeler yıpranmalar ve solmalar estetik uygulamalar ve cilt dostu faaliyetler konusunda uzmanlaşmış kişiler vesilesiyle giderilebilmektedir.

Cilt yapısında meydana gelen bu sorunların düzeltilmesi için pek çok farklı yenileme yöntemi bulunmaktadır. Sağlık sektöründe her geçen gün devam eden gelişim çalışmaları, sorunların üstesinden gelebilmek için yeni tedavi biçimleri ortaya çıkarmaktadır. Uygulanacak tedaviler de kişilerin sorunlarının kaynaklarına göre en uygun olacak olan yöntem belirlenerek gerçekleştirilmektedir.

Cilt Yenileme Tedavisi Yöntemleri

BBL Forever Young Tedavisi: Bu yöntem, ameliyatsız cilt yenileme alanında uygulanan en modern tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Cilde verilen ışınlarla gençleştirme sağlayan teknikte, yoğun bir yenilenme süreci geçirilerek ciltteki lekeler, kırışıklıklar, izler vb. durumlardan kişiyi kurtararak daha sağlıklı bir cilt yapısına kavuşulmasına imkan sağlamaktadır. Gereken testlerden de tam not olarak geçen bu uygulama, uzmanlar tarafından uygun görülen her hastaya uygulanabilir.

Gençlik (Matriks) Aşısı: İçeriğinde bulunan hyalüronik asit sayesinde cilt yapısına bir dolgu niteliği gören bu aşı tedavisi, cilt altı katmanlarda su tutulmasını sağlayarak daha nemli ve daha canlı bir cilt görünümüne kavuşmamızı sağlamaktadır. Piyasada bulunan bu aşıların içeriğinde bazı üretici markalar cilde dost vitaminler ve mineraller de eklemektedir. Böylelikle cilt yapısının daha canlı ve daha uzun süreli sağlıklı bir yapıda olması sağlanabilir. Ergenlik çağını geçmiş ve cilt kalitesinin daha iyi olmasını isteyen her bireye bu aşı uygulanabilmektedir.

PRP Tedavisi: Açılımı “Pratelet Rich Plasma” olarak geçen PRP tedavisinin içeriğinde, cilde uygulanan kısım tamamen kişinin kendi kanından elde edilen trombosit ve pratelet hücreleri bakımından yoğun bir içeriktir. Ciltteki sivilce izleri, yara izleri, kırışıklıklar, sarkmalar gibi sorunlarda PRP’ye çok sık başvurulur. Yardımcı olacak tedavilerle birlikte kullanıldığında cildin tedavi süreci de oldukça hızlanmaktadır.

Yüz Mezoterapisi: Mezoterapi denilen tedavi yöntemi zaten dünya çapında selülit yok etmek için, çatlakları ortadan kaldırmak için, spor yaralanmalarını gidermek için, yaşlanma karşıtı bir uygulamadan geçmek için ya da yara izlerini ortadan kaldırmak için kullanılan bir yöntemdir. Yüz mezoterapisi de cilt yenileme tedavi çeşitleri arasından en çok tercih edilenler arasında sayılabilmektedir. Bu uygulama sayesinde cildin alt katmanındaki elastin ve kolajenler uyarılarakkan dolaşımı ve lenfatik dolaşım düzenlenebilmekte, bu sayede cilt sağlığı düzeltilebilmektedir.

Gümüş Cilt Parlatma Tedavisi: Thulium lazer uygulamasıyla yapılan bu gümüş cilt parlatma tedavisi, cilt lekelerinin giderilmesine en etkili yöntemlerdendir. Yaşlılıkla beraber ciltte oluşan lekelenmeler, güneş lekeleri vb. lekeler bu tedavi sayesinde giderilmektedir. Aynı zamanda sivilce izleri, cildin daha sıkı bir yapıya kavuşturulması ve yara izleri gibi giderilmesi gereken durumlarda da başvurulabilmektedir.

Somon DNA Aşısı: Son zamanlarda oldukça popüler olan bu aşı çeşidi, saf haldeki hyalüronik asit ve somon balığının spermlerinden alınan DNA’nın bir araya getirilmesiyle uygulanmaktadır. Cilt yapısında belirgin bir parlaklık ve gençleşme sağlayan bu aşı, cilde verilen vitamin takviyesi olarak da görülebilir.

Redermalizasyon Aşısı: Diğer cilt tedavilerinde de sıklıkla gördüğümüz gibi, cilt yapısının alt katmanına ince iğneler yardımıyla saf hyalüronik asit verilerek uygulanan bir yöntem olduğunu söylemek mümkündür. Cilde nemlilik kazandırarak yaşlanmayı geciktirmekte, daha yeni ve daha sağlıklı bir cilde kavuşulmasına imkan sağlamaktadır. Mezoterapi, dolgu, anti-aging uygulamaları gibi cilt tedavileriyle birlikte kullanıldığında gösterdiği etki de daha iyi olmaktadır. 20 yaşını geçmiş herkesin bu aşıyı yaptırabilmesi mümkündür.

Sizin için buradayız

Bizden Haberdar Olun
Ben kimim

Neslihan Dolar

Merhaba, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2000 yılında mezun olduktan sonra 2005 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda ihtisasımı tamamladım. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli kongre ve seminerlerde konuşmacı eğitimci ve katılımcı olarak katıldım.

Pazartesi

09.00 – 19.00

Salı

09.00 – 19.00

Çarşamba

09.00 – 19.00

Perşembe

09.00 – 19.00

Cuma

09.00 – 19.00

Cumartesi

09.00 – 19.00

Pazar

Kapalı

İletişim Bilgilerimiz

Size Yardımcı olmaktan memnuniyet duymaktayız.

BAHÇELİEVLER MAH. YAN YOL SK. NO:14/B METROPORT BUSİDENCE KAT 3 D:307 (B6 Katındna Ücretsiz Otoparkımız Mevcuttur)

Bahçelievler / İstanbul

BİZE ULAŞIN

neslihandolar@gmail.com

+90 212 441 19 99

+90 530 396 50 52

Dr. Neslihan Dolar© 2019. All Rights Reserved

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.
Tasarım & Uygulama: Mesut Oymak