BBL Forever Young Tedavisi

BBL Forever Young Tedavisi

BBL forever young tedavisi

BBL Forever Young Tedavisi Nedir?

BBL (Broad Band Light),  Türkçede geniş band ışık anlamına gelen ve 400 – 1200 nm arası gibi geniş dalga boyunda ışık veren cilt gençleştirme ve genetik yenilenme için FDA onaylı özel bir ışık kaynağıdır.

BBL Forever Young Nasıl Etki Eder?

Tedavide kullanılan cihaz, cildin üst tabakalarına ışık enerjisi gönderir, bu ışık enerjisi cildin katmanlarını hafif biçimde ısıtır. Hedeflenen bölgelerdeki cilt katmanları tarafından kademe kademe emilen bu ısı enerjisi var olan hücrelerin kolajen üretimlerini tetikler ve cildi ilk uygulamadan daha sıkı bir görünüme kavuşturur.

BBL Hangi Amaçla Kullanılır?

Çevresel faktörlere açık olan yüz, dekolte bölgesi, el üzeri, boyun bölgesi gibi alanlarda;

  • Cilt sıkılaştırma işlemlerinde
  • İnce kırışıklıkları gidermede
  • Cilt tonu eşitleme işlemlerinde
  • Güneş lekesi, yaşlılığa bağlı oluşan lekeler veya doğum lekelerinin tedavisinde
  • Rozasea (Kırmızı yanak) tedavisinde
  • Akne tedavisinde
  • Kılcal damar çatlağı tedavisinde

etkin şekilde kullanılmaktadır.

Tedaviyi Kimler Yaptırabilir?

Cildindeki leke, kırışıklık, rozasea, akne, kılcal damar çatlağı gibi cilt problemlerinden kurtulmak isteyen herkes BBL Forver Young tedavisini yaptırabilir.

Güneş ya da solaryum aracılığı ile bronzlaşmış cilde sahip kişilerin tedavinden faydalanmaları için ciltlerinin doğal rengine dönmesini beklemeleri gerekmektedir.

Kalp pili, hamileler ve cilt kanseri olan kişiler için kullanılması tavsiye edilmemektedir.

BBL Forever Young Cilt Yaşlanmasını Durdur mu?

BBL tedavisi cilt yaşlanmasını durdurabilir. Stanford Üniversitesi’nde 10 yıl boyunca yapılan klinik çalışmalar sonucu BBL Forever Young cildin yaşlanmasını durdurduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca yapılan klinik çalışmalarda, hastaların gerçek yaşlarından 10 yaş daha genç göründükleri kanıtlanmıştır.

Tedavi Kalıcı mıdır? Etkisi Ne Kadar Sürer?

Cilt dokusu, çevresel tahribata uğradıkça dokudaki DNA yapısı bozulur ve bu bozulma sonucu ciltte, kırışıklıklar, yaşlanma belirtileri, lekeler gibi dejeneratif problemler meydana gelmektedir. BBL tedavisinin temel hedefi, bozulan DNA’daki 1293 gen yapısını yenilemek olduğundan kalıcı bir etki bırakmaktadır.

Klinik çalışmalar sonucu, düzenli yapılan BBL tedavisi ile ciltte yer alan uzun dönemli yaşlanma belirtilerini azalttığı ve yeni problemlerin oluşumlarını geciktirdiği gözlemlenmiştir.

BBL Tedavi Süresince Ağrı Acı Hissedilir mi?

Çok konforlu bir uygulama olan BBL tedavisi sırasında ağrı veya acı hissetmezsiniz. Lokal anestezi gerektirmeyen işlemdir.

Tedavi Sonrası İyileşme Süresi Nedir? Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tedaviden sonra hemen iyileşme sürecine girer, sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Hemen işinize dönebilir, etkinliklerinize kaldığı yerden devam edebilirsiniz.

Tedaviden sonra cildinizi direkt güneş ışınlarından veya ultraviyole ışınlarından korumalısınız. Bu nedenle çok iyi güneş kremi kullanmalısınız