El ve Ayak Bakımı

El ve Ayak Bakımı

El ve Ayak Bakımı

El ve ayaklarınız için medikal ve estetik bakım yaparak sağlıklı el ve ayaklara kavuşabilirsiniz. Hamile ayak bakımı, sporcu el ayak bakımı, diyabetik el ve ayak bakımı, mantar, batık tırnak, çatlak topuk, ayak terlemesi gibi tüm ayak ve el sorunlarınızı size uygun olacak ideal tedavi yöntemlerimiz ile tedavi ediyoruz.

Hamile Ayak Bakımı

Hamilelik boyunca vücut ağırlığının değişir ve bu ağırlık değişmesiyle ayak tabanına yapılan basınç etkisiyle taban düşüklüğü, tırnak batması ve nasır oluşumu gibi sorunları sıkça ortaya çıkarmaktadır. Yaptığımız özel bakım ve tedaviler ile hamilelikte oluşabilecek ayak sorunlarını tedavi ediyoruz.

Sporcu Ayak Bakımı

Sürekli spor yapanlar, krampon kullanımı sonucu oluşan nasır ve tırnak defarmosyonları, pullanma ve terleme gibi şikayetlerin tedavisi için özel tedavi ve öneriler sunmaktayız. Ortak kullanım sonucu oluşabilecek mantar tedavisi için öneri ve mantar tedavisi uygulamaları yapmaktayız.

Diyabetik Ayak Bakımı

Diyabetik ayak bakımı normal kişilerden farklı olmaktadır. Diyabet hastalarının ayaklarında meydana gelen sorunlar küçükte olsa dikkate alınmalıdır. Çünkü dolaşım problemlerinden kaynaklı his kayıpları oluşabilmekte, cilt yapısı hassas ve ince olmasına rağmen acıyı hissetmemektedirler.

Batık Tırnak Tedavisi

Tırnak batması cerrahi müdahele gerektirmeden tedavi edilebilemktedir. 3TO adı verilen tel sistemi ile tırnağın çekilmesine gerek duymadan batık tedavisi yapılmaktadır.

Nasır ve Sertleşme Tedavisi

Nasır oluştuğu bölgede baskı sonucu oluşmaktadır. Nasır tabakaları ağrısız ve acısız şekilde temizlenirken baskının oluştuğu bölge korunmaya alınarak yeniden oluşması engellenmektedir.

Topuk Çatlağı Tedavisi

Topuk altında oluşan çatlaklar, şişkin kuru ve yağ eksikliği olan nasır tabakaları sonucu oluşmaktadır. Çatlakların ilerlemesi burada bulunan damarlar sayesinde mikroorganizmaların çatlaklardan vücudun içine girebilir. Ayrıca burada bulunan açık sinir uçları çok fazla ağrı hissedilmesine sebep olmaktadır.