Et Beni Tedavisi

Et Beni Tedavisi
et beni
Et Beni Tedavisi

Et Beni Nedir? Neden Oluşur?

Et beni cildin katmanlarında deformasyon sonucu bir yerin daha fazla gelişmesinden kaynaklanan bir durumdur. Cilt renginde olabildiği gibi kahverenginin çeşitli tonlarında da olabilir. Büyüklükleri çok değişkendir ve tedavi edilmediği sürece büyümeye devam edebilir. Sıklıkla ince bir sapla vücuda bağlanır. Sayısı bir tane olabileceği gibi onlarca da olabilir. Genellikle zararsız, herhangi bir şikayete neden olmayan yapılardır. Daha çok kozmetik sıkıntıya yol açarlar.

Et Beni Neden Oluşur?

Et beni oluşması için çok fazla sebep vardır. Bunlardan bazılar şunlardır:

  • Boğazlı kazak ve dar kravat giyinmeye bağlı boyunda sürtünme yoluyla oluşur.
  • Gebelik esnasında oluşur.
  • Genetik olarak istemsiz çıkabilir. Şişmanlık, cilt kıvrımlarının sürtünmesi sebebi sonucuyla oluşur.
  • Şeker hastalığı yüzünden çıkabilir.

Neslihan Dolar Et Beni Tedavisi

Öncelikle halk arasında yaygın olan ben aldırmak kanser yapar gibi bir inanışın gerçeklik payı olmadığını söyleyebiliriz. Ben aldırmanın riski olmadığı gibi aksine vücut üzerinde duran benin kansere yol açma ihtimali olabilir. Ben aldırmak için ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemlerimiz mevcut ancak ameliyatsız yöntemlerimizin avantajları oldukça fazlaolduğundan merkezimizde daha fazla tercih edilmektedir.

Yüzeysel benler için lazer cihazlarımız ile tedavi yapıyorken, daha dolgun benler için radyofrekans cihazlar ile ben tedavisi gerçekleştiriyoruz.

Her iki yöntem de etkili, ağrı veya acı olmadan ben tedavisinde kullanılmaktadır.