Fokuslu Ultrason Tedavisi

Fokuslu Ultrason Tedavisi

Ameliyatsız Yüz Germe Fokuslu Ultrason

Fokuslu Ultrason Tedavisi Nedir?

Ameliyatsız Yüz Germe olarak da bilinen Fokuslu Ultrason uygulaması işlemi, odaklanmış ses dalgalarıyla cildinizin yaşlanmasına, sarkmasına sebep olan etmenleri hedef alarak ciltte kolajen üretimini gerçekleştiren tedavi yöntemidir.

Fokuslu Ultrason Nasıl Etki Eder?

Ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı ameliyatsız olarak gençleştirilecek bölgeye temas ettirilerek bu bölgedeki cilt ve cildin alt katmanları monitörde gözlemlenir. Cildin 3mm – 4.5 mm altına odaklanmış ses dalgaları gönderilerek kolajen üretimini tetikletecek ısı hasarları oluşturulur.  Yeni kolajen üretimi ile ameliyatsız olarak cildiniz sıkılaşmış ve gençleştirilmiş olur.

Uygulama Hangi Amaçla Kullanılır?

Ameliyatsız olarak yüz bölgesinde yer alan;

  • Yüz ovalini toparlamada
  • Göz kapağı düşmesi,
  • Gıdı sarkması,
  • Yanaklardaki sarkma

gibi yüz bölgesinde zamanla oluşan sarkma ve kırışıklıklara başarı ile uygulanmaktadır.

Fokuslu Ultrason Kalıcı mı? Etki Süresi Nedir?

“Öğle arası estetiği” dediğimiz uygulamalardan biri olan Ultra Skin Fokuslu Ultrason işlemi 20 dakikalık bir seans sonrasında yarım saatte etkisini göstermektedir. Üç ay sonunda istenilen sonuca ulaştığımız ameliyatsız yüz germe işleminin etkisini minimum 18 ay korurken bazı hastalarımızda bu süre 2 yıl ila 4 yıla kadar çıkmaktadır.

Tedaviden Sonra Yapılması Gerekenler

Fokuslu ultrason ile ameliyatsız yüz germe işlemi sonrasında,

  • Güneş koruyucu ve nemlendirici kremler kullanılması,
  • Ödemin artmaması adına birkaç gün başı yukarıda tutarak uyunması

gerekmektedir.

Tedavi Süresince Ağrı Acı Hissedilir mi?

Uygulama hamile kadınlar üzerinde dahi kullanılan zararsız dalga boyuna sahiptir fakat farklı cilt tiplerine sahip kişilerce işlem sırasında iğne batması veya bir tür elektriklenme hissi olarak tanımlamaktadırlar.