Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı, hyalüronik asit ve amino asitlerin oluşturduğu formülün cilde enjekte edilmesiyle deri altında yeni ekstraselüler matriksoluşumunu destekleyerek, kolajen ve elastin üretimini sağlayarak doğal bir genç görünüm kazandıran uygulamadır.

Yeni ekstraselüler matriks oluşumunu desteklediği için Matriks Aşısı da denmektedir.

Ekstraselüler Matriks (ECM) Nedir ve Neden Önemlidir?

Hücreler arasındaki boşlukları dolduran, hücreleri birbirine bağlayan ve destekleyen, besin-madde alışverişini sağlayan kompleks yapıya Ekstraselüler Matriks denmektedir.

Ekstraselüler matriks hücreler arasındaki boşlukları doldurduğu için cildi pürüzsüz ve esnek yapmaktadır. Yaş almayla birlikte ekstraselüler matriks’in yapısı bozulur ve cilt esnekliğini, pürüzsüzlüğünü kaybetmeye başlar. İşte bu yaşlanma belirtilerini doğal olarak gidererek cilt dokusunun yeniden yapılandırılması için Ekstraselüler Matriks tedavi edilmelidir.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Cildin elastikiyet ve pürüzsüzlüğünün yeniden kazandırılması, ciltteki matlığın giderilmesi amacı ile;

  • Yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkların tedavisinde,
  • Kol, kol içi, el üzeri, diz bölgesi kırışıklıkların ve sarkmaların tedavisinde,

ameliyatsız cilt yenileme alanında başarı ile uygulanmaktadır.

Tedavi Kimlere Uygulanabilir?

20 yaş sonrası her yaş grubu matriks aşısını yaptırabilir. Genç ciltler için koruma etkisi yaparken, orta ve üzeri yaş grupta tedavi edici etkisi sebebiyle kullanılmaktadır.

Uygulama Esnasında Ağrı / Acı Hissedilir mi?

Uygulama cildin orta ve derin dermis kısmına çok ince iğnelerle yapılmaktadır. Uygulama öncesinde cilde uygulunan anstezik kremler ile uygulama esnasında ağrı veya acı hissedilmez.

Tedavi Kaç Seans Sürer?

Seans sayısı hastanın kırışıklık derinliğine göre değişebilir fakat 7/10 gün aralıklarla 4 seans uygulanmaktadır.

Etkisi Ne Zaman Görülür? Kalıcı mıdır?

İlk uygulamadan 10 gün sonra etkisi görülmeye başlar. Yaklaşık 6-8 ay boyunca etkisi devam eder. Ama 6-8 ayın sonunda önceki kırışıklık veya matlaşma haline dönülmez.

Gençlik (Matriks) Aşısı Fiyatları

Tedavi fiyatı uygulanacak seans sayısına, seans sayısı da sizin kırışıklık derinliğinize göre değişmektedir. Fiyat bilgisi almak için uzman dermatolog tarafından cilt analizinizin yapılması gerektiği için sizi kliniğimize bekleriz.