Regenera Activa Hücresel Saç Tedavisi

Regenera Activa Hücresel Saç Tedavisi

Regenera Activa Hücresel Saç Tedavisi

Regenera Activa Nedir?

Regenera activa bir diğer ismi ile hücresel saç tedavisi prensip olarak kendi dokularınız ile dökülmüş saçsız bölgeyi tedavi etmeye dayanan saç dökülme tedavisi yöntemlerinden biridir. Tedavinin amacı zayıflamış saç köklerinin yenilenerek daha sağlıklı gözükmesini sağlamak için gerekli olan büyüme faktörleri ve progenitör kök hücrelerini kendi dokularımızdan elde etmektir.

Hücresel Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemde genetik olarak dökülmemeye kodlanmış olan kulak arkasındaki saçlı bölgedeki doku kullanılmaktadır. Tüm işlem lokal anestezi altında gerçekleştiğinden acı hissedilmez. Hücresel saç tedavisi uygulamasında öncelikle ense bölgesine doğru kulak arkasında ki alandan 3 ile 4 saç kökü özel bir yöntem ile alınır. Davamında bu alınan kökler regenera activa sistemi ile özel hücre süspansiyonuna çevrilir. Bu şekilde kendi saç köklerimizden hücre yenilenmesini arttırıcı etkiye sahip bir saç tedavisi hazırlanmış olur.

Bu hazırlanan süspansiyon enjeksiyon ile saç derisine enjekte edilir. Donör bölgeden alınan saç kökü ve doku içerisindeki progenitör hücrelerin yenileyici etkisi ve büyüme faktörleri sayesinde saç gelişimi sağlanır.

Hücresel Saç Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Eğer bir enfeksiyona bağlı saç dökülmesi söz konusu değilse tedavimizden kadın-erkek herkes faydalanabilmektedir. Saçların seyrekleşmesinin veya dökülmesinin yanı sıra çok fazla kozmetik işlem görerek yıpranmış saçlara sahip kişiler de kök hücre tedavisinden yararlanabilir.

Hamilelik döneminde hormonal değişimler gerçekleştiğindensaç dökülmesi oluşabilir, emzirme döneminde yapılması daha uygun görülmektedir.

Uygulama Esnasında Ağrı / Acı Hissedilir mi?

Tüm işlem lokal anestezi altında gerçekleştiğinden ağrı veya acı hissetmezsiniz.

Tedavi Süresi Nedir? Kalıcı mıdır?

Uygulamamızdan sonuç almak için tek bir seans yeterlidir. Tedavinin prensibi genetik olarak dökülmeyen saç dokularının dökülen dokulara enjekte edilmesi olduğu için işlem kalıcıdır.