Ultherapy (Ulthera)

Ultherapy (Ulthera)

Ultherapy ile Ameliyatsız Yüz Germe

Ultherapy (Ulthera) Nedir?

Ultherapy, Amerika’da son zamanlarda çokça tercih edilen, ultrason teknolojisine dayalı Ulthera adı verilen cihaz ile lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen ameliyatsız yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözebilen yepyeni bir teknolojidir.

Ulthera Nasıl Etki Eder?

Ulthera, tıpkı diğer ultrasound (ultrason) tedavilerinde olduğu gibi cihazın başlığı cilde değdirilerek çalışma alanının belirlenebilmesi  için cilt ve cilt altı dokusu Ulthera cihazının ekranında görüntülenir. Ardından aynı başlık ile cildin 3-5 mm altına fokuslanmış  termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır.

Uygulama mantığını bir dikiş makinesi gibi düşünebilirsiniz, cilt altı dokularda nokta nokta tetikleyerek ve cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar, cilt altı dokular kendini yenilemeye başlar ve ciltte yeni kolajen üretiminin başlaması sağlanır.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Ultheraphy;

  • Yüz germe amacıyla yanaklara ve orta yüze,
  • Dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmede ve canlandırmada,
  • Jaw Line denilen çene sarkmalarına
  • Çene çizgisi belirginleştirmede,
  • Boyun ve gıdı bölgesi sarkmaları toparlamada,
  • Göz kapağındaki deri fazlalığını toparlama,

amacı ile başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Uygulamanın Diğer Yüz Germe İşlemlerinden Farkı Nedir?

Ulthera, fokuslu ultrason (focus ultrasound) teknolojisinin kullanıldığı ‘tek’ cilt yenileme (skin rejunevation) yöntemidir. Güvenilir teknolojisi sayesinde ciltte 30-60 dakika süren tek seanslık uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Uygulama Kalıcı mıdır? Etkisi Ne Zaman Görülür?

Ulthera ultherapy tedavisinin etkisi 2 yıla kadar sürebilmektedir. Tek bir uygulama sonrası rejenerasyon ve yenilenme süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir germe (lifting) etkisi görülmektedir. Bu durum özellikle çene çizgisinde ve boyunda daha belirgin olmaktadır. Ancak istenen sonucun ortaya çıkma süresi 90 gün sonradır. 6 ay sonrasında tam sonuç alınmış olur. Cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda sonuç gözlenmeye başlar, 6 ay sonrasında ise en iyi hale gelmiş olur.